Ahşap Kompozit – Estetik Tasarımlar | 0850 221 48 54

Ahşap Kompozit 

Ahşap Kompozit Nedir ?

Ahşap kompozit malzemeler birbirine bağlı lif ve tahtaların bir araya getirilmesi ile oluşan malzeme alternatifleridir. 

Ahşap lifleri ve termoplastikler kullanılırken yapay ahşap olarak bilinen ahşap malzemeler kullanılmıştır. 

Ahşap kompozit ürünler çürümeye, aşınmaya ya da yıpranmaya karşı oldukça yüksek dayanıklılık gösteren malzeme çeşitleridir. Ahşap kompozit ürünler içerisinde bulunan ağaç lifleri sayesinde içerisine su almamaktadır ve lifler sayesinde suyu engellemektedir. 

Ahşap kompozit ürünler ve malzemeler birçok alet ya da makine ile kesilebilir olması sayesinde pratik ve hızlı bir kullanıma sahip olan malzeme çeşitleri arasında yer almaktadır. Kolay şekil verme özelliği sayesinde de tercih edilmektedir. Ahşap kompozit malzemeler kullanım ömürlerini tamamladıkları zaman hammadde olarak kullanıma devam etmektedir. 

Ahşap kompozit malzemeler endüstriyel olarak seri bir şekilde üretilebilir olması sayesinde birçok şekil ve ebatta kullanılabilir. Asimetrik, geometrik, oval ya da yay formlarında isteğiniz doğrultusunda şekillendirilebilir. 

ahsap kompozit 1
Ahşap Kompozit

Ahşap Kompozit Malzeme Kullanmanın Avantajları Nelerdir ? 

Ahşap kompozit malzemeler çok amaçlı kullanıma ve uzun ömürlü dayanıklılığa sahip olduğu için birçok alanda tercih edilen kompozit malzemeler arasında yer almaktadır.

 • Ahşap kompozit ürünler ağaçlar kesilmeden ya da ağaçlara zarar verilmeden marangozhanelerden alınan talaşlar tarafından imal edilir. 
 • Ahşap kompozit ürünler güneşten ya da sudan doğrudan etkilenmezler.
 • Antibakteriyel özelliklere sahiptir. 
 • Ahşap kompozit malzemeler kendiliğinden renk pigmentine sahip olduğu için boyaya ve bakıma ihtiyaç duymazlar. 

Oldukça estetik ve tarz bir görünüme sahip olan ahşap kompozit malzemeler ve ürünler birçok sektörde kullanılan kompozit ürünler arasında yer almaktadır. Tercih edilmesi için birçok sebebi kendinde bulunduran ahşap kompozit ürünler maliyet bakımından da oldukça bütçe dostudur.

Yapısında bulunan kimyasal maddeler ve lifler sayesinde kullanım kadar temizlik açısından da pratik olan ahşap kompozit malzemeler plastik malzemeler ile karıştırılarak dayanıklılığı artırılır. 

Ahşap Kompozit Malzemelerin Kullanım Alanları Nelerdir ?

Ahşap kompozit malzemeler son zamanların en çok tercih edilen kompozit ürünleri arasında yer almaktadır. Birçok sektörde ya da alanda karşımıza çıkan ahşap kompozit ürünler tasarım harikası yapıya sahiptir.

 • Dış mekanlar ve kapalı alanlar
 • Hava araçları ve iç donanımları
 • Havacılık ve ulaşım sektörü
 • İnşaat sektörü
 • Sağlık sektörü ve kimya sektörü 
 • Elektrik elektronik
 • Müzik aletleri
 • Peyzaj çalışmaları
 • Mobilya yapımı 
ahsap kompozit 2
Ahşap Kompozit Nedir ?

Neme, suya, güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması için özen ile üretilen ahşap kompozit malzeme seçenekleri yönlendirilmiş levha ve katmanlar halinde düzenli şekilde bir araya getirilen dayanıklı yapıştırıcılar eşliğinde üretilmiştir.

Üstün özelliklere sahip olan ahşap kompozit malzemeler panele dayanıklılık ve sertlik kazandırmak için müthiş bir işçilikle ortaya çıkarılır. 

Üretim harikası olan ahşap kompozit ürünler mukavemet değerlerinin yanı sıra satın alınabilir olması sayesinde de özel istek ve ihtiyaçlara hitap etmektedir. Üretim açısından teknolojik ilerlemelere uyum sağlaması gelecekteki kullanım yönünde olumlu bir etki yaratıyor. 

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz ? 

Fiberko firmamız kompozit malzeme ve ürün üretimi alanında adını duyuran başarılı firmalar arasında yer almaktadır. Başarılı çalışma ve projelere imza atan firmamız ahşap kompozit malzemeler kategorisinde de üretim yaparak geniş kitlelere hitap eden kaliteli ve üstün nitelikli ürünleri internet sitesinde kategorilere ayırarak sıralandırıyor. 

Birbirinden farklı boyut ve özelliklere sahip olan kompozit malzemeler dilediğiniz alana güvenilir ve hızlı bir şekilde nakliye edilerek tarafınıza teslim ediliyor. Ahşap kompozit ve kompozit malzemeler için detaylı bilgi almak için Fiberko internet sitemizde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir