BMC Hamuru Nedir ? – Sıcak Presleme | 0850 221 48 54

BMC Hamuru 

BMC Hamuru Nedir ?

BMC Hamuru (Bulk Moulding Compound) kırpılmış cam elyaf ve dolgu malzemesi içeren reçineden güçlendirici takviye olarak üretilen ve özen ile birleştirilen hamur formundaki kompozit malzeme çeşitlerinden birisidir. 

BMC Hamuru belirli boyutlarda üretilen ve kullanılan cam elyafların; uygun bir reçine, dolgu malzemesi ve farklı katkılar ile bulamaç halinde karıştırılması sayesinde üretilen ara mamül olarak tanımlanabilir. 

İhtiyaç ve taleplere göre değişkenlik göstrebilen hamurun yapısında bulunan nitelikler geliştirilebilir ve değiştirilebilir. BMC Hamuru istenilen ve ihtiyaç olan renkte üretilebilir. 

Metal, plastik ve ağaç materyallerinden üretilen ve sunulan muadillerine karşılık olarak BMC Hamuru üstün özellikleri ve nitelikleri sayesinde oldukça ön plana çıkmaktadır. Oldukça kaliteli ve iyi bir alternatif ürünü olan BMC Hamuru birçok alanda kullanılan malzeme çeşididir. 

BMC Hamuru Nedir
BMC Hamuru 

Basınç kalıplama tekniği ile üretilen malzeme ve parçalar seri üretim için oldukça uygun seçeneğe sahip malzemelerdir. Yüksek yüzey kalitesine sahip olan BMC Hamuru özellikleri sayesinde üretim aşamasında geniş bir alana hizmet vermektedir. 

İçeriğinde ve yapısında bulunan bileşikler, bileşenlerin ve bileşiklerin oranları, birbiri ile uyum ya da etkileşimleri ile proses parametreleri elde edilen BMC Hamurunun son ürüne dönüşme süreci ve sonrasındaki özelliklerini doğrudan etkilemektedir. Bileşenlerde ya da bileşiklerde ve söz konusu parametrelerdeki değişiklikler ile müşteri odaklı bir ürün ortaya koyabilmek mümkündür.

Sıcak Presleme BMC Hamuru Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır ?

Sıcak Presleme Hamuru olarak da bilinen BMC Hamuru dolgu malzemesi içerdiği için zet mikser makinesi içerisinde birleştirilerek birçok sektörde ihtiyaç duyulan ve kullanılan bir malzeme haline getirilmiştir.

  • Elektrik sektöründe kullanıma uygundur.
  • Büyük ya da küçük boyutlu ev aletleri uygulamaları için hazırlanmıştır.
  • Otomotiv sektöründe kullanılmaya uygundur.
  • Otomobil farları ve otomobil sibop kapakları içerisinde kullanılır.
  • Devre kesicileri, vites kutuları ve fırça saplarında kullanılmak için üretilir. 

 A sınıfı kaliteli hamurlar gibi birbirinden farklı ürünlerin yanı sıra yüksek kimyasal dayanıma sahiptir. Yüksek mukavemet değerine sahiptir. Alev ilerletmeyen özellikleri bulunmaktadır. BMC Hamuru ürün portföyünde müşterilerine sunulmaktadır. Ayrıca müşteriye özel çözüm ortağı olarak alınan hamurdan en yüksek verimin alınmasını sağlamaktadır.

BMC Hamuru Nedir 2
Fiberko

Neden BMC Hamuru Tercih Edilmelidir ?

BMC Hamuru mühendislik ve metal döküm alanında rağbet gören ürünler arasında ilk sırada yer almaktadır. 

  • Çok karmaşık yapıda şekilli parçalar halinde kalıplanabilir hale getirilmektedir. 
  • Seri bir şekilde kalıplanan ürünlerde yüksek performans ya da malzeme performansı ve düşük maliyet görülmektedir. 
  • Boyut açısından oldukça hassas özelliklere sahip olan ürünler rahat bir şekilde kalıplanabilir ve ürün içerisine metal parçalar yerleştirilebilir. 
  • Enjeksiyon eşiğinde kalıplama yapıldığı zaman ikincil takviye malzemelerin kullanımı mümkün bir haldedir. 

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz ?


Fiberko firmamız son teknolojiye ayak uydurarak kompozit alanında başarılı ve kaliteli çalışmalara imza atmaktadır. Hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişen kompozit malzeme dünyasında adını duyuran Fiberko firmamız müşteri memnuniyeti gözeterek BMC Hamuru alanında da profesyonel çalışmalara imza atmaktadır. Ürünlerimiz ve çalışmalarımız için detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir