Cam Elyaf Takviyeli Plastik Nedir ? – Kompozit Materyaller | 0850 221 48 54

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Nedir ?

Cam Elyaf Takviyeli Plastik malzeme içerisinde bulunan matris yapı içerisindeki malzeme, kompozite uygulanan kuvveti ara yüzey bağı sayesinde takviye edici matris yapıya iletir ve ardından dağıtır. Kompozit Malzeme iletilen yükleri paylaşarak bu duruma karşı koyar. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kullanım Alanları Nelerdir?

Güncel olarak ilerleyen ve gelişen teknolojide her alanda hayatımızda önemli rol almayı başaran Cam Elyaf Takviyeli Plastik malzemelere oldukça ihtiyaç duyuluyor. 

  • Karavan
  • Treyler
  • Tekne yapımı
  • Askeri gemiler 
  • Endüstriyel tanklar
  • Endüstriyel havuzlar ve Ev havuzları 
  • Kamyon kasaları 
  • Yolcu taşımacılığı 
  • Kalıplama 
  • Donatılar ve Takviyeler 
CTP Izgara 7
Cam Elyaf Takviyeli Plastik Nedir?

Günlük hayatın mühendislik ve endüstriyel alanlarında tercih edilen Cam Elyaf Takviyeli Plastik malzemeler Fiberko tarafından kaliteli ve güvenli hizmet verilecek şekilde hazırlanmıştır.

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit Malzemeler Nasıl Sınıflandırılır ?

Matris Malzemeye Göre Kompozit Malzemelerin Sınıflandırılması: Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit malzemeye uygun bir şekilde seçilen ve üretilen matris malzeme seçenekleri kullanım amacına uygun bir şekilde metal, seramik ya da polimer şekilde üretilebilmektedir. 

Metal matris bileşenli Cam Elyaf Takviyeli Plastik kompozit malzemeler içerisinde; ana malzemeleri çeşitli metal ve metal alaşımı olan kompozitlerdir. Bu kompozitlerde metal yapı içine gömülen ikinci faz , değişik geometrik şekilde olabilir. 

Metal esaslı malzemeler takviye edildikleri malzemelere göre üstün özelliklere sahiptir. Seramiklerin yüksek elastiklik modülü ile metallerin plastik şekil değiştirme özellikleri bir araya getirilerek aşınmaya dayanıklı ve gerilme mukavemeti yüksek malzemeler meydana gelebilir.

CTP Izgara 8
Cam Elyaf Takviyeli Plastik

Takviye Edici Malzemeye Göre Kompozit Malzemelerin Sınıflandırılması : Cam Elyaf Takviyeli Plastik kompozitler; malzemelerin en yaygın türü elyaf takviyeli kompozit çeşitleridir. Elyaf takviyeli kompozitlerde takviye malzemesi olarak ilk sırayı cam almıştır. Matris malzeme olarak plastik reçineler en fazla kullanılan tür olup bunlardan da polyester ucuzluğu sebebiyle ilk sırayı almaktadır. 

Lif takviyeli Cam Elyaf Takviyeli Plastik kompozit malzemelerde bileşen malzemeler, moleküler boyutta birbirinden farklıdırlar ve mekanik olarak birbirinden ayrılabilirler. Matris termoset ya da termoplastik olabilir. Takviye lifleri, uzun liflerden, dokuma kumaş, kısa kesilmiş lifler gibi değişik formlarda olabilirler. Her biçim ayrı özelliklerle sonuçlanır. Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit malzemenin özellikleri, liflerin kompozit içerisinde nasıl uzandığına bağlıdır. 

Fiberko firmamız kaliteli ve güvenilir Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit malzemeyi internet sitemiz üzerinden sizlere sunuyor. Kolay teslimat yapılması sayesinde kullanım avantajı sağlar. Kolay ödeme ve hızlı teslimat avantajı ile zamandan tasarruf yapar. CTP Izgara ve CTP Profil ürünlerini incelemek ve detaylı bilgi almak için Fiberko firmamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir