CTP Izgara – İstenilen Ortama Üretim | 0850 221 48 54

CTP Izgara

CTP Kompozit Malzeme Kullanımı

CTP Izgara, Cam Elyaf Takviyeli Plastik malzemeden elde edilen birçok bileşen tarafından meydana getirilen yüksek mukavemet değerlerine sahip olan kulvarında en kaliteli plastik çeşididir.

CTP Izgara çeşitleri sanayi, tarım, kimyasal ya da su arıtma gibi endüstriyel alanlarda kullanım avantajı olan malzemelerin kimyasal açıdan korozyon direnci oldukça yüksektir. Kesintisiz cam elyaf takviyesi ile üretilen polyester reçineli Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit ürünler inşaat ve mühendislik alanında oldukça avantajlıdır.  

Elektrik ve enerji izolasyonu kategorisinde yer alır ve koruyucu malzemeler arasında başta gelir. %100 yalıtkan olarak sunulan CTP Izgara malzemeler yüksek akımlara karşı oldukça güvenli ve koruma değeri yüksektir. 

Fiberko firmamızın üreterek sunduğu CTP Izgara Kompozit malzemeler esnek olması, dayanıklı olması , kaydırmaz yapıya sahip olması, su, nem ve her türlü kimyasallara karşı yüksek oranda dayanıklıdır. İş güvenliği kuralları açısından yasa ile desteklenerek kullanılması zorunlu hale getirilen izole yapılar; orta ve yüksek gerilim alanlarında, makina önlerinde, elektrik santrallerinde, elektrik panolarının önünde, elektriğin olduğu her yerde güven ile kullanılabilir.

CTP Izgara 1
CTP Izgara

CTP Izgara malzeme çeşitleri Fiberko internet sitemizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda sıralandırılmıştır. Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit malzeme birçok alanda ihtiyaç duyulan bütçeye uygun fiyatlı ve kaliteli plastik seçeneklerinin başında gelir.

Matris baz malzeme bileşeni , dolgu takviyeli çelik, karbür, aramid ya da naylon gibi malzemeler ile birleşerek ardından reçine ilave edilerek ortaya getirilir. 

Materyal tasarımı sayesinde Cam Elyaf Takviyeli Kompozit formuna ve oranına bağlı bir şekilde büyük ölçüde değişiklik gösterebilir. CTP Izgara malzemeler tamamıyla polimerdir. Katmanlar olarak istiflenen kompozit malzeme kompleks türlere ayrılmıştır. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit Malzemelerin Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Birbirinden farklı sebeplerden kaynaklanan kullanım avantajı sayesinde Cam Elyaf Takviyeli Polyester ya da CTP Izgara malzemeleri tercih etmek için çok sebep vardır.

 • Hafiflik Avantajı

Muadili olarak kullanılabilen demir, döküm ya da paslanmaz ızgara çeşitlerine göre oldukça hafiftir. Nakliye ve montaj aşamasında oldukça düşük gidere sahiplerdir. 

 • Ağır Yüklere Dayanım Gücüne Sahip Olması 

Demir, döküm ya da paslanmaz CTP Izgara kompozit çeşitlerine nazaran fiziksel açıdan çekme, eğme ya da basma dirençleri oldukça yüksek değerlere sahiptir. 

Esnekliği diğer demir ve döküm materyallere nazaran yüksek olduğu için ağır yüke sahip oldukları zaman eski formlarını alırlar ve yapılarını korurlar. 

 • Korozyonlara Karşı Dirençli Olması 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit malzemeler içerisinde metal barındırmadığı için paslanmazlar ve korozyona uğramazlar. Boya ve bakım yapılmasına gerek duyulmaz.

CTP Izgara 2
CTP Izgara
 • Dielektrik Yalıtkanlık Avantajlı Olması 

Elektriği iletmeyen yani yalıtkan yapısı çalışma alanlarına uygun zemin çözümleri üretir. Elektrik panosu önlerinde ya da elektriğin iletilmesini istemedikleri alanlarda kullanılması tercih edilir.

 • Fiziksel Açıdan Avantajlar 

Polyester ya da içeriğinde bulunan cam elyaf takviyeleri sayesinde sıcaklık şartlarına uygun bir şekilde genleşme ya da çekme yapmazlar.

Yalıtkanlık değerleri iyidir ve manyetik değillerdir. UV ışınlarına maruz kalmadıkları sürece açık alanlarda deforme olmazlar. 

 • Kolay Kesilebilme ya da Kolay İşlenebilir Olması Avantajı

Elektrikli el aletleri ile kolay bir şekilde kesilebilir ve delinebilir. Hızlı ve pratik bir şekilde tadilat yapma imkanı sunar. 

 • Geri Dönüşümü Yoktur

Geri dönüştürülebilir olmadığı için değeri taşımaz ve açık alanda çalınması mümkün değildir. 

 • Kendi Yapısından Kaynaklanan Renk Pigmentasyonuna Sahip Olması 

Üretiminden kaynaklanan renk pigmentleri sayesinde boyaya ihtiyaç duymazlar. Zaman içerisinde renkleri değişmez ve bakıma ihtiyaç duymazlar. Pürüzsüz yapısı sayesinde kolay bir şekilde temizlenir. 

 • Zemin Avantajı

Yağlı zeminlerde, olumsuz hava koşullarında ve kaygan endüstriyel zeminlerde kaymayan zeminleri oluşturur. 

 • Kaymaz Yapısı ve Dokusu

Yağlı, ıslak ya da kuru zeminlerde kullanılabilir. 

 • Yüksek Kimyasal ve Yanmazlık Avantajı

İçeriğinde kullanılan özel reçineler standart üretime ilave edilerek korozyona ve kimyasal içeriklere karşı direnç kazanmasına yardımcı olmuştur. Yanmazlık ve yüksek kimyasal avantajı sağlar. 

 • Çift Yönlü Kullanılabilme Avantajı 

Metal alternatifi olan demir, döküm ya da paslanmaz CTP ızgaraların tam tersine her iki yönde eşit mukavemete sahiptir. İhtiyaç duyulduğu zaman kesilmesi ya da delinmesi mukavemet değerlerinden bir şey kaybettirmez. 

CTP Kompozit Malzeme Üretimindeki Amaç Nedir?

Birbiri içerisinde çözünmeyen ya da tepkimeye uğramayan ve tek başına kullanılamayan birçok malzemenin kullanım alanlarına uygun bir şekilde yeterli özellikleri sağlayacak yeni kompozit bir malzeme sağlamaktır. 

 • Dayanıklılık
 • Hafiflik
 • Esneklik
 • Maliyet

Firmamız birçok alanda en iyi ve en uygun bütçeli olan CTP Kompozit malzeme ile kaliteli bir hizmet sağlamaktır.

Fiberko firmamız müşterilerimizin düşüncelerini önemseyerek ve kaliteli materyalleri kullanarak Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit ya da CTP Izgara alternatiflerini üreterek istediğiniz ortama hazırlıyor ve teslim ediyor. Her alanda kullanabileceğiniz CTP Izgara modellerine Fiberko internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir