CTP Kaplama – Uzun Ömürlü Kaplama | 0850 221 48 54

CTP Kaplama

CTP Kaplama Nedir ?

CTP Kaplama; birden fazla cam elyafı, polimer ve işlem seçeneklerini içermektedir. Çok yönlü kullanımı ile birlikte imal edilebilen kompozit malzeme içerisine daha önceden kullanılan yapı malzemeleri eklendiği zaman benzersiz ve eşsiz özellikleri ortaya çıkarır. 

Cam Elyaf Takviyeli Kaplama ve izolasyonları, yüksek mekanik değerlerine sahip cam elyaf keçe ve kullanım alanında uygun polyester ve diğer reçineler ile birlikte kimyasal reaksiyon sağlanarak elde edilen üstün nitelikli bir kaplamadır.

CTP Kaplama 1
CTP Kaplama

CTP Kaplama yöntemi diğer izolasyon uygulamalarına göre ayrı ve oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanım alanı oldukça geniş sektörlere hitap etmektedir.

Bununla birlikte kimyasal asit dayanımı ve korozyona karşı dayanımı sayesinde birçok alanda güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bütün özelliklerini uzun yıllar boyunca koruyabilmektir.

CTP Kaplama Faydaları ve Avantajları Nedir ?

CTP Kaplama diğer kaplama yöntemlerine göre daha kolay ve daha hızlı şekil almaktadır. CTP kaplama panelin her yüzeyine farklı ve istenilen doku verilebilir. Panellerin bir araya getirilmesi sonucunda ortaya çarpıcı ve eşsiz tasarımlar çıkar. 

CTP kaplama malzemesinin hafif yapısı sayesinde kullanılacak alanın ağırlığını büyük ölçüde azaltarak etkilemektedir. Mühendislik alanında yapılan tasarımlar malzemeyi yapının odak malzemesi haline getirir. Bu özelliği sayesinde panel malzemeler dikey ya da yatay bir şekilde monte edilebilir. 

CTP Kaplama 2
Fiberko

CTP kaplamanın estetik görünüşünün yanı sıra ısı değişimi, rüzgar ya da korozyon dayanıklılığı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Termal şoklara karşı oldukça dirençli olan CTP kaplamalar darbelere, kırılmalara ve titreşimlere karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar boyunca ilk halindeki gibi kullanabileceğiniz CTP kaplamalar Fiberko firmamız ile sizlere sunulmaktadır. 

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz ?


Fiberko firmamız uzun yıllar CTP ve kompozit alanında hizmet vermektedir. Kaliteli ve üstün özelliklere sahip olan CTP kaplamalar hakkında bilgi almak ve ürün almak için Fiberko sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir