CTP Nedir? | 0850 221 48 54

CTP Nedir?

CTP kompozit malzemeler cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemeden üretilen tasarım harikası ürün çeşitleridir. 

Cam elyafı ve taşıyıcı bir polimerin birleştirilmesi ile elde edilen kompozit bir malzeme olarak birçok sektör ve alanda tercih edilmektedir. Plastiğin basınç mukavemeti ile birleşmesinden meydana gelmektedir.

CTP Nedir 1
CTP Nedir

CTP kompozit malzemeler son derecede farklı fiziksel ya da kimyasal özelliklere sahip iki ya da daha fazla malzemenin birleştirilmesi ile meydana ve bileşenlerinden farklı özelliklere sahip olan malzemelerdir. Bileşenler yeni oluşan malzemenin içerisinde ayrı ayrı ve belirgin bir şekilde kalır.

CTP Nedir 2
Fiberko

Kimyasal olarak birbiri içinde çözünmeyen ve kendi özelliklerini kaybetmeyen bu bileşenler, birbirlerinin zayıf yönlerini kapatarak çok daha üstün özelliklere sahip yeni bir malzeme meydana getirirler. Üstün özelliklere sahip olan CTP kompozit malzemeler birçok sektörde tercih edilerek yapılarda kullanılmaktadır.

CTP Nedir 3
Fiberko

Kompozit malzemeler takviye ve matris olmak üzere iki ana bileşenin bir araya getirilmesi ile oluşur. Takviye kendi fiziksel ve kimyasal özellikleri ile matris malzemenin geliştirilmesine katkıda bulunurken, matris bağlayıcı görev yaparak kompozit yapının bütünlüğünü sağlamaktadır.

CTP Kompozit Nerelerde Kullanılmaktadır?

CTP kompozit malzemeler uzun ömürlü kullanımı sayesinde diğer plastik ürün çeşitlerine göre tercih edilmektedir. 

CTP Nedir 4
Fiberko
  • İnşaat ve mühendislik sektörü
  • İç ve dış mimarlık 
  • Havacılık, helikopter ve jetler
  • Gemi yapımı 
  • Raylı sistemler ve metrolar
  • Uçak gövde ve kanatları
  • Karavan üretimi
  • Endüstriyel havuzlar ve endüstriyel tanklar
  • Santral boru ve baca sistemleri 
  • Rüzgar tribünleri 

Neden Fiberko Firmamız İle Birlikte Çalışmalısınız?

Fiberko firmamızın uzun yıllardır kazandığı tecrübe ve deneyimler geniş kitlelere hitap ederek aktarılmaktadır.

CTP Nedir 5
CTP

CTP kompozit malzemeler profesyonel olarak üretilmektedir. 10 yılı aşkın süredir hizmet veren Fiberko firmamız üst düzey hizmet vererek Türkiye’nin her noktasına ulaşım sağlıyor.

CTP kompozit malzeme çeşitleri birçok sektörün vazgeçilmez tercihi olarak her alanda kullanıma uygun hale getiriliyor. Uzun ömürlü ve kaliteli olan CTP kompozit ürün çeşitleri seri bir şekilde üretilmesi ya da boya ve bakım gerektirmemesi gibi birçok kullanım avantajı ile ön plana çıkıyor. 

CTP Nedir 6
Fiberko

CTP nedir ya da CTP kompozit ürün çeşitlerine dair birçok soruyu cevaplandıran Fiberko firmamızın uzman ekipleri sizlere direkt olarak hizmet sunuyor. İstediğiniz adrese teslim edilebilen CTP ürünlerine dair sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve randevu vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir