CTP Profil – İmalat ve Sipariş | 0850 221 48 54

CTP Profil

CTP Profil Ürünleri

CTP Profil kompozit malzeme çeşidi olan takviye elemanı olan taşıyıcı matris reçine ile birleştiği zaman ortaya çıkmaktadır. Yüksek mekanik dayanımı sayesinde uzun ömürlü bir şekilde kullanılan CTP Profil malzemeye günlük yaşantımızda her alanda ihtiyaç duyarız. 

Yeterli mekanik dayanıma sahip olmayan ama esnek olan plastik reçine, cam elyaf ile birleştiği zaman üstün niteliklere sahip olan CTP Profil kompozit malzemeyi meydana getirir. CTP Profil Kompozit malzeme kimyasal reaksiyon ile polimize edildiği zaman oldukça sert, çözülemeyen, ısının etkisi ile katı durumdan sıvı duruma geçmesi mümkün olacaktır. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit birçok alternatif metotla yapılırken ana prensip cam elyafın reçine ile en uygun şekilde ısıtılmasından geçer. CTP Profil malzemenin kalitesi; cam elyaf ve reçine arasındaki bağın kuvveti ile doğru orantılı bir şekildedir. Takviye malzemesi olarak hazırlanan cam elyafın; 

 • Cam Elyaf Takviyeli Plastik içindeki oranına,
 • Cam Elyaf Takviyeli Plastik içindeki dağılıma,
 • Cam Elyaf Takviyeli Plastik içindeki yönüne bağlıdır. 

Fiberko firmamız aracılığıyla sunulan CTP Profil malzemelerin taşıması kadar kurulumu ve montajı da oldukça basittir.

CTP Profil 1
CTP Profil

CTP Profil Malzeme Çeşitleri 

Birçok farklı şekilde sunulan plastik kompozit çeşitleri gruplara ayrılmıştır. 

 • CTP Kompozit Kanal Izgaraları 

Drenaj kanalları ve su toplama menhol alanlarında kullanılmaktadır. 

 • CTP Kompozit Dökme Izgaralar 

Açık kalıp yardımı ile eşit bir şekilde ıslatıldıktan sonra işleme alınan reçine ve cam elyaf ile birleşen kompozit bir ürün çeşididir. Reçine doğru bir şekilde seçildiği zaman maliyeti oldukça etkindir. 

Çoğu zaman yağ ve sıvıların fazla olduğu ortamlar içerisinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Yürüme yollarında, drenaj kanallarında, merdiven basamaklarında, döşeme ve platformlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

 • CTP Kompozit Pultruzyon Izgaralar

Enerji santrallerinde, teçhizat tesislerinde, petrol ya da gaz enstitülerinde ve inşaat endüstrisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

 • CTP Kompozit Ağır Yük Izgaralar 

Sürekli kimyasala ve korozyona maruz kalan alanlar içerisinde kullanılmaktadır. Su arıtma tesisleri, petrol ve gaz endüstrisi, gıda ve içecek endüstrisi tesisler, petrokimya tesisleri ve kimya fabrikalarında ağır yük ızgaraları kullanılmaktadır. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kullanmanız İçin Nedenler Nelerdir?

 • Alternatif Gruplara Göre Avantajlıdır.

CTP Profil ; paslanmaz çelik ızgara, petek ızgara, metal ızgara, çelik ızgara, döküm ızgara, demir ızgara, alüminyum ızgara, galvaniz ızgara ya da galvanizli ızgara, sfero döküm ızgara ya da kapak, beton ızgara ve beton kapak çeşitlerine nazaran oldukça dayanıklı, uygun maliyetli ve bakım yönünden avantajlıdır. 

 • Bakım Gerektirmez .

CTP Kompozit malzeme çeşitleri bakım ve boya gerektirmez. Kendi pigmentasyonları yeterlidir.

 • Alev İlerletmez.

Kompozit malzemeler, içeriğinde bulunan ve takviye edilen kimyasallar sayesinde alev ilerletmez, alevi geciktirir ya da duman yaymaz.

 • UV Dayanımına Sahiptir. 

Kompozit malzemeye eklenen kimyasallar sayesinde kompozit ızgaralar UV katkılı üretilebilir.

CTP Profil 2
CTP Profil Kullanım Alanları
 • Yüksek Mukavemete Sahiptir.

İçeriğinde bulunan cam elyaf ve polyester sayesinde yüksek mukavemet değerine sahip olmuştur. 

 • Oldukça Hafiftir. 

CTP Izgaralar ve çelik ızgaraların ağırlığının neredeyse ¼ ü kadar ağırlığa sahiptir. Taşıması kolaydır ve yerine koyma maliyeti oldukça düşük bütçelidir.

 • Yüksek Kimyasal Dayanıma Sahiptir.

Kompozit malzemeler; ortoftalik, izoftalik, vinil ester ya da novolac vinilester reçineler sayesinde yüksek dozda kimyasal ya da korozyon dayanımına sahiptir. 

Fiberko firmamız müşterilerimizin isteklerini göz önünde bulundurarak, bütçeye uygun fiyatlı, kaliteli ve başarılı kompozit malzemeleri hazırlar. Kullanılacak ortama özel olarak üretilen CTP Izgaralar en doğru şekilde teslim edilir.

Geniş kitlelere hitap eden Cam Elyaf Takviyeli Izgaralar inşaat, mühendislik ya da birçok tesislerde kullanabilirsiniz.

Neden CTP Profil Kompozit Malzeme Kullanmaya İhtiyaç Duyarız?

CTP Profil malzeme seçeneklerinde kullanılan yüksek mukavemet değerine sahip olması ve hafifliği sayesinde bileşenler alışılagelmiş malzemelerden farklı olarak kompozit malzemelerin kullanılması tercih edilme nedenlerinin başında gelmektedir. 

CTP Kompozit malzemeler hafif olmasına rağmen diğer malzemelere nazaran daha güçlü yapıya sahiplerdir. Genellikle yapısal amaçlar için tercih edilen CTP Profil malzemeler alanına göre tercih edilmesi gereken bir plastik türüdür. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik Kompozit içerisinde bulunan matris yapı yani faz ve elemanı olan malzeme, kompozite uygulanan kuvveti ara yüzey bağı sayesinde takviye edici matris yapıya iletir ve ardından dağıtır. Bu işlem yapıldıktan sonra takviye fazını planladığı gibi tutarak oluşabilecek tahribatı önlemeyi başarır.

CTP Profil 3
CTP Profil

Fonksiyonlarını yerine getirmek açısından oldukça büyük önem taşıyan mekanik malzeme CTP Profillerin yeri ayrıcalıklıdır. Takviye faz üretim esnasında matris yapıdaki fazın tane büyüklüğünü kontrol eder ve iletilen yükleri paylaşarak bu duruma karşı koyar. 

Matris yapı ile takviye elemanı arasında bağlayıcılık görevi yapan ara yüzey bağı ise, çoğu zaman kırılgan özellik göstermesine rağmen oluşan herhangi bir kuvveti çözmeye ve kırılmaya uğramadan takviye fazına iletir. 
Bu bölge malzemenin elastikiyet modülünü etkileyen en önemli bölgelerin ilk sırasında yer almaktadır. Bu yüzden CTP Profil malzemenin dayanıklılığı ara yüzey bağının istenilen şekilde olması bu durumla doğru orantılıdır.

Fiberko firmamız kaliteli ve güvenilir CTP Profil malzemeyi internet sitemiz üzerinden sizlere sunuyor. İncelemek ve detaylı bilgi almak için Fiberko firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir