CTP Reflektör  | 0850 221 48 54

CTP Reflektör 

CTP reflektör; sürücülerin kaza ya da arıza nedeniyle yolda kaldığı durumlarda diğer sürücüleri uyarmak için kullandığı ışıklı levhalara verilen isimdir. 

CTP Reflektor 1
CTP Reflektör

Fiberko firmamız tarafından üretilen CTP reflektör üzerinde parlak şeritler vardır. Yolda kalan aracın fark edilmesi için oldukça önemlidir. Araçlarda kesinlikle yer alması gereken en önemli malzemelerden birisi olarak arabalarda ya da diğer taşıma araçlarında yer almalıdır.

CTP reflektör trafik kurallarına uyum sağlamamız için araçlarda kesinliklikle yer alması gereken eşya olarak Fiberko firmamız tarafından üretilmektedir. Trafik kurallarına uyum sağlama zorunluluğu olduğu için bütün sürücüler zorunlu olan eşyaları tedarik etmelidir.

CTP Reflektör Trafikte Ne İşe Yarar?

CTP reflektör çeşitlerinin kullanım amacı uzaktan gelen araçların reflektör kullanan aracı fark etmesidir. 

CTP Reflektor 2
Fiberko
  • CTP reflektör kullanımı diğer sürücüleri uyarmaya yaramaktadır. Kaza veya arıza anında reflektörü alarak, trafiğin akış yönüne doğru araçların görebileceği şekilde koymak gerekmemektedir. 
  • CTP reflektör kullanımı ile birlikte olası kazaların önüne geçilmiş olur. Yani CTP reflektör kullanımının hayat kurtardığını söyleyebiliriz. Trafik içerisinde ihmalkarlık, çok kötü durumların ya da kazaların yaşanmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden tüm sürücüler trafik kurallarına uygun bir şekilde hareket etmelidir.
CTP Reflektor 3
CTP Reflektör

Araç içerisinde öncelikle kendi can güvenliğimiz için CTP reflektör bulundurmalıyız. Yani zorunluluk hissederek bulundurmanız bir anlam ifade etmez. 

CTP Reflektör Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Fiberko firmamız tarafından Karayolları Yönetmeliğine ve trafik kurallarına uygun bir şekilde üretilen CTP reflektör ürünleri Türkiye’nin her noktasına tedarik edilmektedir. 

CTP Reflektor 4
Fiberko
  • CTP reflektör türüne göre kullanım amacı değişkenlik gösterebilir. Arıza ya da kaza olan yerin düz yol olması durumunda 100 ya da 150 metreden görülecek şekilde reflektör yerleştirilir. 
  • Kavşak ve buna benzer yerlerde ise araçtan en az 30 metre uzaklığa reflektörler yerleştirilir. Araçta yer alan reflektör sayısına göre yerleştirme işlemi yapabilirsiniz. 
CTP Reflektor 5
Fiberko

Can ve mal güvenliği açısından en az iki adet reflektörü mutlaka aracınızda bulundurmalısınız. Reflektörleri yerleştirirken trafiğin durumunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.


Fiberko firmamız tarafından en kısa süre içerisinde üretilen ve istediğiniz adrese teslim edilebilen CTP reflektör ya da diğer CTP ürün çeşitleri için sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir