CTP Şeffaf Çatı Paneli  | 0850 221 48 54

CTP Şeffaf Çatı Paneli 

CTP şeffaf çatı paneli cephelerde ya da çatılarda izolasyon sağlayan cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzeme çeşididir. İstenilen ebatlarda üretilerek ihtiyacınızı en kısa süre içerisinde karşılar.

Binaların çatı ya da cephelerini kaplamak, yalıtımlı iç bölmeler ya da soğuk depolar elde etmek için kullanılır. 

Birçok yapıyı dış etkenlerden koruyan CTP şeffaf çatı paneli modelleri oldukça güçlü bir duruş için en pratik ve ekonomik çözüm sunan sistemdir. 

CTP Seffaf Cati Paneli 1
CTP Şeffaf Çatı Paneli 

CTP çatı paneli modelleri oldukça modern, ağırlık bakımından hafif, uzun ömürlü ve dayanıklı yapı elemanları olarak tercih edilir. 

Binanızın ya da yapınızın görünümü estetik bir duruş istemektedir. Yapılarınızın daha estetik ve daha şık bir duruşa sahip olmasını istiyorsanız Fiberko firmamızın sizlere sunduğu cam elyaf takviyeli plastikten yapılan şeffaf çatı paneli çeşitlerini değerlendirmelisiniz. 

Yatay, düşey ya da birçok açılı olarak yerleştirilebilecek yapıda ve değişik renklerde tasarlanan CTP şeffaf çatı panelleri ile yapınızın dış cephelerine hareket kazandırabilir, estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. İç bölmelerde ve alanlarda kullanılabilme özelliği sayesinde kompozit panel çeşitleri ile farklı tasarımlar yaratabilirsiniz.

CTP Şeffaf Çatı Paneli Çeşitleri

Fiberko firmamız tarafından genellikle üretilen sandviç panel ya da CTP şeffaf çatı panel tiplerini birbirinden farklı şekilde sıralayabiliriz.

 • 5 Hadveli CTP Çatı Paneli
 • 4 Hadveli CTP Çatı Paneli
 • 3 Hadveli CTP Çatı Paneli
 • Cephe Paneli
 • Gizli Vidalı Cephe Panelleri
 • Dıştan Vidalı Cephe Panelleri
 • Soğuk Oda Paneli
CTP Seffaf Cati Paneli 2
CTP Şeffaf Çatı Paneli 

Birçok alan ve sektörde kullanımı tercih edilen CTP şeffaf çatı panel çeşitleri özelliklerine ve kullanım alanlarına göre sınıflara ayrılmaktadır. Kullanacağınız çatı ya da cepheye bağlı olarak sipariş verebileceğiniz CTP şeffaf çatı panel çeşitleri için Fiberko firmamızın profesyonel ekipleri sizlere en doğru ölçüyü ve panel çeşidini sağlayarak yardımcı oluyor.

CTP Panel Ölçüleri Nasıl Olmalıdır ?

CTP şeffaf çatı panel modellerinin ebatları için hesaplama yapılırken yapının yalıtım kalınlığı gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Yalıtım dolgu tipleri ve kalınlıkları CTP şeffaf çatı panel yapısının özelliğine göre tercih edilmelidir. 

Yapınızın çatı ve cephesinde kullanılacak cam elyaf takviyeli plastik çatı ya da cephe panellerinin yalıtım tiplerine göre kalınlıkları değişkenlik göstermektedir.

CTP Seffaf Cati Paneli 3
CTP Şeffaf Çatı Paneli 
 • PUR / PIR yalıtım tipinde 40 mm ile 200 mm kullanımı tercih edilmektedir.
 • Mineral yün yalıtımında 50 mm ile 150 mm kullanımı tercih edilmektedir.
 • EPS yalıtımında ise 40 mm ile 150 mm arasında değişmektedir.
 • Soğuk depo panel çeşitlerinde PUR / PIR yalıtım kalınlıkları 80 mm ile 200 mm arasında olmalıdır.
 • Akustik panel çeşitlerinde mineral yün yalıtım kalınlıkları 50 mm ile 150 mm arasında değişmektedir.

CTP Şeffaf Çatı Panel Özellikleri Nelerdir ?

Yapılarınız için yangın yalıtımına uygun panel çeşitlerini tercih ederseniz, olası bir yangın durumunda yangının bina içinde ve çevresinde büyümesini geciktirmiş, binadaki can ve mal güvenliğini de korumuş olursunuz.

CTP şeffaf çatı panel çeşitleri birleşim özellikleri sayesinde su ya da hava sızdırmaz. Isı yalıtımının sürekliliğini sağlayan CTP çatı paneli çeşitleri sayesinde yapınızın hiçbir noktasında ısı kaybı olmaz. Böylece, yapınızda ısıtma ve soğutmayı kontrol altına alırsınız, enerji verimliliği sağlarsınız.

CTP Seffaf Cati Paneli 4
Fiberko

Su sızdırmazlık özelliğine sahip olan CTP çatı paneli çeşitleri kar ya da yağmur gibi doğa koşullarına karşı aktif su yalıtımı yapar, nem ve küf oluşumunu engeller. 

Çatı ya da cephelerde kullanılan akustik özelliğe sahip olan panel çeşitleri, mineral yün yalıtım dolgusu sayesinde üstün ses yalıtımı özelliği ile birlikte gürültüden uzak, sağlıklı ve konforlu alanlar yaratır. Hayat verimini  ve performansını artırır, iş kazalarının oluşmasını engeller.

Fiberko firmamızın uzun yıllardır CTP Kompozit alanında profesyonel bir şekilde hizmet veren ekiplerinden CTP şeffaf çatı paneli ya da panel çeşitlerinden bilgi almak ve sipariş vermek için internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir