CTP Yapı Malzemeleri | 0850 221 48 54

CTP Yapı Malzemeleri

CTP Yapı Malzemeleri Nedir ?

CTP yapı malzemeleri, CTP malzeme ile üretilmiş beton kalıpları ya da  kiremit görünümlü çatı kaplamaları ve bina alınlıkları, inşaat sektöründe en yaygın CTP yapı malzemeleri uygulama alanları arasında yer almaktadır. 

CTP Yapi Malzemeleri 1
CTP Yapı Malzemeleri

CTP yapı malzemeleri uygulama alanlarının en önemlilerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Tek cidarlı ya da  çift cidarlı olarak da üretilme konulmaktadır. 

Cephe kaplamak için kullanılan CTP yapı malzemeleri arasından paneller ile, bina cepheleri korunduğu gibi, betonu korumak ve güçlü tutmak amacı ile köprüler de CTP paneller ile kaplanmaktadır. Metro istasyonlarının iç duvarlarını dekore etmek için kullanılan CTP paneller CTP yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Kapalı ya da açık mekanlarda, CTP giydirme panelleri seçenekleri özellikle eski yapıların restorasyonunda kullanılarak önem kazanmaktadır. 

CTP Yapi Malzemeleri 2
Fiberko

Üstü kapalı mekanlarda kullanılmak üzere tercih edilen gerek ışık geçirgen, gerek opak renklerde seçilen CTP yapı malzemeleri çok yaygın olarak kullanıma sahiptir. Bu konuda en önemli uygulama, kapalı yüzme ve spor salonlarının ışık geçirgen çatı kaplamalarının yapımıdır. 

Yüzme havuzunu modelleri tek parçalı ya da çok parçalı olarak CTP yapı malzemelerinden yapılmaktadır. Aydınlık bir kapalı mekan oluşturmak için CTP yapı malzemeleri seçenekleri ideal bir malzeme olup, hal gibi kalabalık mekanlarda aydınlık bir ortam yaratabilmektedir.

CTP Yapı Malzemelerinin Tercih Edilme Sebepleri 

CTP yapı malzemeleri geleneksel malzemelerin aşağıda kısaca açıklanan bazı özelliklerinin bir veya birkaçını iyileştirmek amacıyla yapılmaktadır. 

CTP Yapi Malzemeleri 3
CTP Yapı Malzemeleri
  • Mukavemet değeri açısından yüksektir.
  • Korozyon dayanımı güçlüdür.
  • Termal dayanımı yüksektir.
  • Elektrik ya da akustik iletkenliği mevcuttur.
  • Ağırlık bakımından hafifliği ön plandadır.
  • Estetik görünüme sahiptir.
  • Fiyat performansı yüksektir. 

Fiberko firmamız tarafından profesyonel bir şekilde üretilen CTP yapı malzemeleri kaliteli malzeme ve kalifiye işçilik ile müşterilere sunulmaktadır. İstenilen adrese teslimat etme özelliği sayesinde kısa süre içerisinde CTP yapı malzemeleri çeşitlerine Fiberko internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir