İstanbul Kompozit Firması – Kompozit Yapılar | 0850 221 48 54

İstanbul Kompozit Firması 

Kompozit Üreten Firmalar

İstanbul kompozit firması kategorisinde kaliteli ve üstün özelliklere sahip olan kompozit ve kompozit alternatiflerini üreten Fiberko firmamız geniş kitlelere hitap etmektedir. 

Birbirinden farklı fiziksel ya da kimyasal özelliklere sahip olan iki ya da daha fazla malzemenin bir araya getirilmesinden üretilen yeni malzeme kompozit malzemeler, İstanbul kompozit firması aracılığıyla sizlere sunulmaktadır.

Kompozit malzemelerin bileşenlerinde bulunan hammadde içerikleri, birbirinin zayıf yönlerini tamamlayarak üstün özelliklere sahip benzersiz maddeleri ortaya koymaktadır. Matris ve takviye eleman ile birleşerek bağlayıcı madde kompoziti oluşturur. İstanbul kompozit firması alternatifleri ihtiyacınız doğrultusunda hizmet vermektedir.

Kompozit 1
İstanbul Kompozit Firmaları

Kompozit malzemeleri birleştirmek için eritme ya da kaynatma gibi yöntemler kullanılarak birçok işlemden sonra birbirinden ayırt edilemeyecek kıvama getirilerek yeni bir malzeme olarak tercih edilmektedir. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik kompozit alternatiflerinden panel, levha, ızgara ya da profiller İstanbul kompozit firması alternatifleri arasından en çok tercih edilen Fiberko kompozit ya da Cam Elyaf Takviyeli Plastik ürünlerini en kaliteli ve en başarılı şekilde üretmektedir. 

Kompozit Malzemelerin Özellikleri Nelerdir ?

Bileşeninde bulunan etkin maddenin kuvvetleri her noktasına dağıtması sayesinde güçlü ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Cam elyaf takviyeli malzeme alternatifleri esnek olması ve hafif olması sayesinde tercih edilen kompozit malzemelerin üstün özellikleri sayı bakımından oldukça fazladır. 

 • Isı ve neme oldukça dayanıklı yapı çeşitleridir. 
 • Metallere göre oldukça hafif yapılardır.
 • Mukavemet değeri açısından yüksek özelliğe sahiptir. 
 • Düşük maliyet ile satın alınabilir.
 • Seri üretim ve gelişmiş görünüm açısından oldukça caziptir. 
 • Nem tutmaz ve yanıcı özelliğe sahip değildir. 
 • İletkenlik açısından dielektrik özelliğine sahiptir.
 • Boya ya da bakım gerektirmezler. 

Kompozit Malzemelerin Kullanım Alanları Nelerdir ?

Kompozit malzemeler tasarım harikası olması sayesinde estetik bir görünüme sahiptir. Birçok alanda ya da sektörde kullanımı tercih edilmektedir. 

 • Savunma Sanayii

Savunma sanayisinde hafif bir hale getirilmiş kompozit malzemeler zırhlara uygulanmasıyla ortaya çıkmıştır. 

 • Uzay Teknolojisi ve Havacılık Sektörü 

Kompozit malzemelerin üstün ve mekanik özellikleri uçaklarda ya da helikopterlerde iç mekan tasarımlarında yapısal malzeme olarak kullanılmaktadır. İç donanımda kullanılan ve helikopter parçaları olarak tercih edilen kompresör ve türbin kanatları ya da gövde kısmında kullanılmaktadır. 

 • İnşaat Sektörü

Yapı sektöründe kullanılan iç yapıların istenilen şekilde olması için tercih edilen kompozit malzemeler cephe korumaları, inşaat kalıpları, soğuk hava depoları, otobüs durakları, büfeler ya da tatil evleri kompozit malzeme uygulamalarıdır. 

 • Otomotiv Sektörü 

Aracı oluşturan iskeleti hafifletmek ya da darbe dayanımını hafifletmek için tercih edilen kompozit malzemeler akışkan dinamiği sayesinde hızlanma süresini ya da yakıt verimini doğrudan etkilemektedir. 

 • Ulaşım Sektörü

Trenler, teleferikler, konteyner tabanları, otobüs havalandırma kanalları, port bagaj parçaları, gösterge paneli, kabin ya da traktör kaportalarında kullanılması tercih edilen kompozit malzeme alternatifleri ulaşım alanında da tercih edilmektedir. 

 • Sağlık Sektörü

Ortopedide kırık kemik onarımı için, diş hekimliğinde de diş dolgusu için tercih edilen kompozit alternatifleri güçlendirilerek sağlık sektöründe kullanılmaktadır.

Kompozit 2

Neden Fiberko Firmamızla Birlikte Çalışmalısınız ?

İstanbul kompozit firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Fiberko firmamız daima müşteri önceliğini göz önünde bulundurarak hizmet sunmaktadır. Başarılı Cam Elyaf Takviyeli Plastik ya da kompozit ve alternatif ürünleri sayesinde adını geniş kitlelere duyuran firmamız daima üstün kaliteli projeleri müşterilerimize sunmaktadır. 
Uzun yıllarını Cam Elyaf Takviyeli Plastik ve kompozit ürünleri alanında geçiren ve geliştiren uzman ekibimiz dürüst, güvenilir ve güler yüzlü hizmet kalitesi sunmaktadır. Kompozit alanında üst düzey hizmet almak için Fiberko internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir