Kar Siperi  | 0850 221 48 54

Kar Siperi 

Kar siperi, kış aylarında özellikle çıplak arazi yollarında, arazi ya da yolun bitişiğinde bulunan karın, rüzgarın etkisi ile yola gelerek birikmesini engellemek amaçlı kullanılan ve bariyer sisteminin içerisinde kullanılan, cam elyaf takviyeli polyester malzemeden üretilen donanım malzemeleridir. 

Kar Siperi 1
Kar Siperi

Kar siperi kullanım amacı, kar taşıyan rüzgarların hızını düşürerek hareketli olan karı, kar siperlerinin önünde kesmektir. Kar birikintisi meydana geldikten sonra, kar temizleme işlemi için kullanılan özel ekipmanlarla donatılmış araçların işletme maliyeti, kar siperi kurulum maliyetine göre zamanla daha yüksek olabilmektedir. 

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Karayolları Yönetmeliği kurallarına uygun olarak üretim yapan Fiberko firmamız istek ve ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılamaktadır.

Kar Siperi 2
Fiberko

Dış etkenlerle sürüklenen karların yolları kapanmasını önlemek amacıyla kullanılan kar siperi modelleri istenilen yükseklik ve uzunlukta esnek cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemeden üretilmektedir.

CTP kar siperi modelleri rüzgarın yönüne, karın toplanma alanına göre konumlandırılırlar.  Sürüş güvenliği açısından oldukça önemli olması ile birlikte, rüzgarla yola taşınan karın temizleme işini önemli ölçüde azalttığı için ekonomik bir sürüş güvenliği sağlar.

Kar Siperi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Kar siperi karayolları dışında ayrıca kar birikiminin istenmediği askeri tesisler, havaalanı, otogar ya da spor tesisleri gibi birçok alanda tercih edilebilmektedir.

Kar Siperi 3
Kar Siperi

Fiberko firmamız tarafından profesyonel olarak üretilen cam elyaf takviyeli plastik kompozit kar siperi seçenekleri Türkiye’nin her noktasında kullanımı tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

Fiberko firmamız yılların kazandırdığı tecrübe ve deneyimleri cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemelerin üretiminde en doğru şekilde kullanmaktadır. 

Türkiye’nin her noktasına ulaşım sağlayarak herkesin istek ve taleplerine uyum sağlayacak CTP kompozit ürünleri başarılı bir şekilde üretmektedir.

Kar Siperi 4
Fiberko

Karayolları yönetmeliğine uygun standartlarda kar siperi imalatı ve üretimi yapan Fiberko firmamız bu konuda müşterilerine çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Uzun ömürlü kullanıma uyum sağlayan cam elyaf takviyeli plastik kompozit ürünler ve kar siperi seçenekleri ile ilgili sipariş vermek ve detaylı bilgi almak için Fiberko uzman ekipleri ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir