Kompozit El Yatırması | 0850 221 48 54

Polyester Kaplama ve Elyaf Kaplama 

Polyester kaplama işleminin ana malzemesi olan cam elyaf takviyeli plastik ortam koşullarına dayanıklı, esnek ama yeterli mekanik dayanıma sahip olmayan reçine ile, yüksek mekanik dayanımlı cam elyaf malzemenin bir araya getirilmesi sonucu elde edilen üstün nitelikli bir kompozit malzeme çeşididir.

Elyaf Kaplama 1
Kompozit El Yatırma 

Cam elyaf takviyeli plastik malzeme sıcak ve soğuğa dayanımı yüksek, esnek bir malzeme çeşidi olarak bilinir. 

Plastik malzeme ise esnek ama yeterli mekanik dayanıma sahip olamayan bir malzemedir. 

Basit CTP kalıplama ve  karmaşık elyaf kalıplama teknikleri kullanılarak bu iki madde polyester bazlı reçine ile bir araya getirildiğinde CTP Kaplama denilen ısı ve kimyasal dayanımı çok yüksek yeni nesil bir kompozit inşaat malzemesi elde edilir.

Elyaf Kaplama 2
CTP Kaplama

Fiberko tarafından üst düzey hizmet kalitesi ile üretilen CTP kaplama ürünleri kompozit el yatırması olarak tercih edilir. Polyester reçine, kimyasal reaksiyon ile polimerize edilerek, sert, bozulmayan ve yıpranmayan bir madde haline gelir. Kuruduktan sonra bu yeni malzeme içindeki bulunduğu kabın şeklini alır.

Ctp Kaplama Avantajları Nedir?

CTP elyaf kaplama çeşitleri kolay tamir edilebilir ve kaymaz sayesinde açık ya da kapalı alanlar içerisinde  yağmur, kar ve sıcağa karşı %100 dayanıklılık göstererek inşaat sektöründe tercih edilen kompozit el yatırması seçenekleridir.

Elyaf Kaplama 3
  • Elyaf kaplama yapılırken ek yeri olmadan, tek parça kaplama yapılabilir.
  • Akışkan özellikte olduğu için uygulama yüzeyine direkt olarak tam nüfuz eder. Yosunlaşma oluşumunu engeller.
  • Korozyona karşı yüksek dayanıklılık sağlar. Alev geciktirici katkılar ile alev direnci sağlar.
  • Kimyasallara dirençlidir. Aside dayanıklı reçineler seçilerek, kimyasal madde tankları ve asit havuzlarına yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Sızdırmazlığı %100’dür. Su geçirmez özelliği ile çatı, teras, çatı deresi kanal ve oluklarında su izolasyonu olarak ilk sırada tercih edilir.
  • Bakım ya da boya ihtiyacı duyulmaz. Uzun süreli performans sağlamaktadır.
Elyaf Kaplama 4
  • Her çeşit renkte imal edilebilirler. Düşük ağırlıktadırlar. Yüksek taşıma kapasiteleri vardır.
  • Rutubet ve nem izolasyonu sağlar.
  • Mükemmel elektriksel yalıtkanlık özelliğine sahiptir. Işık geçirgenlik özelliği ile çatı ve cephe kaplaması tercih edilmektedir.
  • Isı iletkenlikleri düşüktür. Çatı ya da cephe izolasyonunda tercih edilmektedir.

Uzun yıllardır Fiberko firmamızın ürettiği CTP kaplama ürünleri geniş kitlelere üst düzey kalite eşliğinde hitap etmektedir. Birbirinden kullanışlı polyester kaplama ürünleri için detaylı bilgi ve sipariş almak için Fiberko internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir