Kompozit Kaplama – Paneller | 0850 221 48 54

Kompozit Kaplama 

Kompozit Kaplama Nedir ?

Kompozit kaplama çok amaçlı ve üstün nitelikli bir şekilde kullanılan bir çeşit plastik çeşididir. Maddelerin iki yüzeyi arasında yer alan alüminyum levhaların kaplanması ile birlikte oluşturulan yeni yapı malzemesine kompozit kaplama denir. Kompozit panel kaplama olarak da bilinen kompozit kaplama inşaat sektöründe tercih edilen yapı çeşitleridir.

Kompozit kaplama alternatifleri ve teknikleri; mimari yapılarda, inşaatlarda, ev ya da binaların iç ve dış duvarları için kullanılan panel çeşitleridir. Birden fazla malzeme çeşitliliği sayesinde mimari yapılara estetik ve şık bir görüntü sağladığından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kompozit Kaplama
Kompozit Kaplama 

Kompozit kaplama panel montajı yapılmak istendiği zaman montaj yapılacak yere plakalar halinde getirilir. Standart bir şekilde 1.259 mm x 3.200 mm ölçülerinde üretilen kompozit kaplama paneller son derece esnek bir yapıya sahip olduklarından dolayı kurulum yapılacak ortamda el aletleri ile delinerek ve hazırlanarak montaja hazır hale getirilir. 

Kompozit kaplama paneller montaj esnasında demir, beton ya da taş gibi yapı malzemelerinde gereken büyük makinelerine ihtiyaç duymaz. Kompozit kaplama paneller kurulum yapılacak alana nakliye edilirken renkli kısımlarının taşıma sırasında zarar görmemesi için plastik bir madde ile kaplanarak korunur.

Kompozit panel kaplama modern mimari ve inşaat sektörünün sınır tanımayan ve eşsiz tasarımlarına kullanım kolaylığı sağlaması açısından tercih edilmektedir. Geniş kullanım alanlarında kullanılması tercih edilen cephe kaplama çeşitleridir. 

Eski ve yıkık yapıların restorasyon aşamasında kullanılan ya da yeni yapıların sınırsız planlamasına yönelik zengin biçimlendirmelerini sizlerin istek ve taleplerinize hitap edecek olanaklar halinde sunar. Kompozit kaplama binanıza ya da yapılarınıza estetik görünüm kazandırmak dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Geniş kitlelere ve her tarza hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. 

Kompozit Kaplama Avantajları Nelerdir ?

Kompozit kaplamanın yapılarınıza kattığı estetik ve şık bir görünümün dışında pek çok sağladığı avantaj vardır. Kompozit kaplamanın tercih edilmesi avantajları kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

  • Yapıları güneş ışınlarının zararlı ve olumsuz etkilerinden korur.
  • Yağmurdan, kinetik enerjiden, su emmesinden korur.
  • Kompozit kaplama ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.
  • Birden fazla rengi olduğu için istenilen konsepte uyum sağlamaktadır.
  • Kompozit kaplama malzemeleri diğer dış cephe kaplamalarına oranla daha hafiftir.
  • Düz bir yüzeye sahip olduğu için yapıdaki çatlakları kapatır, doku bozuklukları olmaz.
  • Kompozit kaplama ürünlerinin bakım ve temizliği kolaydır.
  • Kompozit kaplama malzemeleri geri dönüştürülebilir olduğu için çevre dostudur.
Kompozit Kaplama 2
Fiberko

Kompozit Kaplama Nerelerde ve Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır ?

Kompozit kaplama ürünler mühendislik ve inşaat harikası ürünler olarak bilinmektedir. Kompozit kaplama paneller banka, otel, alışveriş merkezi, metro istasyonları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Kompozit kaplama panellerin kullanım alanlarının yanı sıra dış mekanlarda bina cephe giydirmede de yoğunlukla kullanımı tercih edilmektedir. Kompozit kaplama paneller dekorasyon ve reklam panolarının kullanım ve üretiminde oldukça sık tercih edilir.

Birçok alanda tercih edilen yapı malzemelerinden olan kompozit kaplama paneller, yeni yapılan binalar içerisinde dekoratif olarak kullanıldığında binaların daha şık, göze hoş, estetik ve modern görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanılan kompozit kaplama malzemeler eski binaların tadilatında da kullanılarak binaların ve yapıların eskimiş halinden kurtularak yenilenmesine yardımcı oluyor. 

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz ?

Fiberko firmamız cam elyaf takviyeli plastik kompozit ve kompozit ürünleri ile ilgili üstün kaliteye sahip hizmet sunmaktadır. Kompozit kaplama ve kompozit birçok malzeme ile geniş kitlelere başarılı hizmet vererek adını duyuruyor. Daima güvenilir, dürüst ve kaliteli bir şekilde çalışan ekibimiz ile Fiberko internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir