Kompozit Kar Siperi | 0850 221 48 54

Kompozit Kar Siperi

Kompozit  kar siperi, kış aylarında özellikle çıplak arazi yollarında, arazi ya da yolun bitişiğinde bulunan karın, rüzgarın etkisi ile yola gelerek birikmesini engellemek amaçlı kullanılan bariyer sisteminin içerisinde kullanılan, cam elyaf takviyeli polyesterden üretilen donanımlardır. 

Kompozit Kar Siperi 1
Kompozit Kar Siperi

Kompozit kar siper çeşitlerinin çalışma esası, kar taşıyan rüzgarların hızını düşürerek hareketli olan karı, kompozit kar siperi modellerinin önünde kesmektir. 

Kar birikintisinden sonra kar temizleme işlemi için kullanılan özel ekipmanlarla donatılmış araçların işletme maliyeti, kompozit kar siper seçeneklerinin kurulum maliyetine göre zamanla daha yüksek olabilmektedir.

Kompozit Kar Siperi 2
Fiberko

Kompozit kar siperi, karayolları dışında ayrıca kar birikiminin istenmediği askeri tesisler, havaalanı, otogar ya da spor tesisleri gibi alanlarda da tercih edilmektedir.

Kompozit Kar Siperi Özellikleri Nelerdir?

Karayolları yönetmeliğine uygun standartlarda kompozit kar siperi imalatı yapan Fiberko firmamız bu konuda müşterilerine çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Kompozit Kar Siperi 3
Fiberko
  • CTP kompozit kar siperi yüksek çekme, eğme ya da basma değerlerine sahiptir.
  • Özgül ağırlığı 1,85’tir. Demirin ya da çeliğin çeyrek ağırlığındadır.
  • Kendinden renklendirilebilir olup talep edilmesi durumunda ışık geçirgenliği dahi sağlanmaktadır. Özellikle kapalı ya da açık havuzlar, spor tesisleri, çatı sistemleri için avantajdır.
  • Korozyona karşı dayanıklıdır. Su emme katsayısı yok denecek kadar azdır.
Kompozit Kar Siperi 4
Fiberko
  • Yalıtkan özelliğe sahiptir yani dielektriktir. Kablo taşıyıcı, yalıtkan paspas, merdiven gibi yüksek gerilim riski olan ya da elektrikle uğraşan firmalarda İSG açısından faydalıdır.
  • Hurda değeri olmadığı için çalınma riski yoktur.
  • Montajı çok hızlıdır. Marangoz ekipmanları ile rahatlıkla montajı yapılmaktadır.
  • Yanmaz, kimyasala dayanıklı ve benzeri ilave özellikler  kullanılacak reçine formülü ile bağlantılıdır.

Neden Fiberko Firmamız İle Çalışmalısınız?

İhtiyacınızı ve CTP kompozit malzemenin kullanılacağı alanı belirtmeniz halinde Fiberko teknik ekibimiz size en uygun çözümleri sunarak yardımcı olacaktır.

Fiberko firmamızın uzun yıllardır kazandığı tecrübe ve deneyimler geniş kitlelere kompozit ürünlerin birçok alternatifi ile hitap etmektedir. 

Kompozit Kar Siperi 5
Kompozit Kar Siperi

Uzun ömürlü kullanıma uygun olan kompozit kar siperi seçenekleri Türkiye’nin birçok noktasına profesyonel olarak üretilip satışa sunulmaktadır. 

Geniş lojistik ağı ile Türkiye’nin her noktasına ürün tedarik etme özelliği sayesinde istenilen adrese ve istenilen alana sipariş verebilirsiniz. 
Fiberko uzman ekiplerimiz ile iletişime geçerek kompozit kar siperi ya da kompozit malzemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir