Kompozit Yol Kenar Dikmesi | 0850 221 48 54

Kompozit Yol Kenar Dikmesi 

Kompozit yol kenar dikmesi, Fiberko firmamızın profesyonel olarak ürettiği kompozit ürünler arasında yer almaktadır. 

Kompozit yol kenar dikmesi gece sürüşü yapan araçların, yol sınırını görebilmesi ve uyarabilmesi için tasarlanan cam elyaf takviyeli plastik kompozit üründür. Fiberko firmamız kompozit yol kenar dikmesi ürünlerini Karayolları Genel Müdürlüğü’nün standartlarına uygun olarak üretmektedir.

Kompozit Yol Kenar Dikmesi 1
Kompozit Yol Kenar Dikmesi

Genellikle 130 cm uzunluğunda olan, 10 cm genişliğinde olan kompozit yol kenar dikmesi seçenekleri, çevre koşullarına son derece dayanıklı olup, -30 °C ile +80 °C arasında aynı performansta çalışır. 

Kompozit malzemeden üretilen ürün, cam elyaf ve polyester reçine ile kombine edilerek üretilmektedir. Esnekliği ile herhangi bir vasıtanın ya da aracın çarpması durumunda araca zarar vermez. Bu durumla karşılaşıldığı zaman ilk günkü formuna geri döner. Dış ortam şartlarına karşı uzun ömürlü olup, bakım gideri azdır.

Kompozit Yol Kenar Dikmesi 2
Kompozit Yol Kenar Dikmesi

Kompozit yol kenar dikmesi üstünde bulunan kırmızı beyaz reflektif malzeme, ASTM D 4956 “Standard Specification for Retroreflective Sheeting for Traffic Control” standardında ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün “Yüksek Performanslı Reflektif Malzeme Teknik Şartnamesi” standardına uygun bir şekilde kullanılıp yaptırılmaktadır. Su ya da ısı değişikliklerinde kompozit yol kenar dikmesi modellerinden ayrılmayan reflektif malzeme, kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.

Kompozit Yol Kenar Dikmesi 3
Fiberko

Kompozit Yol Kenar Dikmesi Özellikleri Nelerdir?

Kompozit yol kenar dikmesi esnek olması ve uzun ömürlü olması sayesinde özellikle gece sürüşü yapan şoförlerin işini kolaylaştıran kompozit üründür.

  • Kompozit yol kenar dikmesi yüksek çekme, eğme ya da basma değerlerine sahiptir.
  • Özgül ağırlığı 1,85’tir. Demirin ya da çeliğin çeyrek ağırlığındadır.
  • Kendinden renklendirilebilir olup talep edilmesi durumunda ışık geçirgenliği dahi sağlanmaktadır. Özellikle kapalı ya da açık havuzlar, spor tesisleri, çatı sistemleri için avantajdır.
  • Korozyona karşı  dayanıklıdır. Su emme katsayısı yok denecek kadar azdır.
  • Yalıtkan özelliğe sahiptir yani dielektriktir. Kablo taşıyıcı, yalıtkan paspas, merdiven gibi yüksek gerilim riski olan ya da elektrikle uğraşan firmalarda İSG açısından faydalıdır.
  • Hurda değeri olmadığı için çalınma riski yoktur.
  • Montajı ve kurulumu çok hızlıdır. Marangoz ekipmanları ile rahatlıkla montajı yapılmaktadır.
  • Yanmaz, kimyasala dayanıklı ve benzeri ilave özellikler, kullanılacak reçine formülü ile bağlantılıdır. 
Kompozit Yol Kenar Dikmesi 4
Fiberko

İhtiyacınızı olan kompozit yol kenar dikmesi seçenekleri kullanılacağı alanı belirtmeniz halinde Fiberko teknik ekibimiz size en uygun çözümleri sunacaktır. Alanında profesyonel bir destek almak için Fiberko firmamızla iletişime geçerek kompozit yol kenar dikmesi ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz ve sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir