Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri  | 0850 221 48 54

Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 

Kompozitin savunma sanayisindeki yeri zırh ya da silah gibi askeri ekipmanlarda taşıma kolaylığı ve buna bağlı olarak hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Savunma sanayinde kompozit malzemelerin uygulama alanları, giderek artmaktadır. 

Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 1
Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 

Uçak ya da helikopter gibi askeri hava taşıtlarında, tank ve panzer gibi zırhlı araçlar içerisinde askeri taşımacılıkta kullanılan ağır vasıtalarda, kurşun geçirmez yeleklerde, silah gövdelerinde kompozit malzemeler, gün geçtikçe daha fazla ve daha farklı uygulama biçimleri ile kullanılmaktadır. 

Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 2
Fiberko

Kompozitin savunma sanayisindeki yeri son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber ileri uygulama alanları hızla artış göstermektedir. İleri kompozit malzemelerin sıvı zırhlarda, insansız hava araçlarında, tank ve hava araçları zırhlarında, hava araçlarının kanat ve kuyruk elemanlarında ve iniş ya da kalkış pistlerinde kullanılması savunma sanayinin gelişmesine ve sürekli olarak ilerlemesine önemli katkılar sağlamaktadır. 

Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri ve Kullanım Alanları

Kompozitin savunma sanayisindeki yeri yüksek mukavemet yoğunluk oranına sahip olması, şekillendirebilme, elektriksel özellikler, korozyona ve kimyasal etkilere karşı mukavemet değerine sahip olması, renklendirilebilir olmasıdır.

Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 3
Fiberko
  • Uçak, helikopter gibi askeri hava taşıtlarının kanat ya da kuyruk elemanlarında 
  • İniş ya da kalkış pistlerinde, 
  • Egzoz fleplerinde, 
  • Tank, panzer ya da hava taşıtlarının zırhlarında, 
  • Askeri taşımacılıkta kullanılan ağır vasıtalarda, 
  • Vücut koruyucu hafif zırhlarda, 
  • Kurşun geçirmez yeleklerde, 
  • Silah gövdelerinde, sıvı zırhlarda,
  • İnsansız hava araçlarında, otobüs ve kamyon ya da diğer askeri araç koltuklarında
  • Yanmaz askeri çadırlarda
Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 4
Fiberko

Cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemeler tercih edilmektedir ve sıklıkla kullanılmaktadır. 

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

Fiberko firmamızın profesyonel olarak ürettiği cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemeler her sektörde ya da her alanda kullanıldığı gibi savunma sanayii sektöründe kullanılmaktadır. 

Yılların kazandırdığı tecrübe ve deneyimler uzman Fiberko ekipleri sayesinde Türkiye’nin her noktasına ulaştırılmaktadır. 

Kompozitin Savunma Sanayisindeki Yeri 5
Fiberko

Geniş lojistik ağı ve kaliteli hizmet performansı ile uzun ömürlü cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemelerin üretimi ve dağıtımı konusunda üst düzey hizmet sunmaktadır. 

Kompozitin savunma sanayisindeki yeri ve kompozit malzemelerin kullanımı hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için Fiberko uzman ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir