Kompozitlerin Otomotiv Sektöründeki Yeri  | 0850 221 48 54

Kompozitlerin Otomotiv Sektöründeki Yeri

Kompozitlerin otomotiv sektöründeki yeri günümüz dünyasında araçların yüksek performanslı, güvenli, uygun fiyatlı, fonksiyonel ya da tarz sahibi bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra yakıt verimli ve düşük karbon salınımlı olması gibi çevreci özelliklere sahip olması beklenmektedir.

Kompozitlerin Otomotiv Sektorundeki Yeri 1
Kompozitlerin Otomotiv Sektöründeki Yeri

Bu ihtiyaçların tamamına cevap verebilecek yeni nesil araçlar için otomotiv üreticilerinin alternatif malzeme arayışlarında, tasarım özgürlüğü sunan kompozit malzemeler ön plana çıkmaktadır.

Kompozitlerin Otomotiv Sektöründeki Yerinin Avantajları

Otomotivde kullanılan kompozitlerin demir, çelik ve alüminyum gibi geleneksel malzemelere göre avantajları oldukça fazladır.

Kompozitlerin Otomotiv Sektorundeki Yeri 2
Kompozitlerin Otomotiv Sektöründeki Yeri
  • Cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemeler çelikten yaklaşık olarak 4 kat, alüminyumdan 1.5 kat daha hafif olarak bilinmektedir.
  • Otomotiv sektöründe kompozit malzeme kullanımıyla sağlanan ağırlık azaltımı, toplam maliyeti ve yakıt tüketimini azaltmaktadır.
  • Kompozit malzemeler düşük yoğunluğa göre mükemmel dayanım ve rijitlik sağlamaktadır. Bu özellikleri nedeniyle yenilenemeyen fosil yakıtların kullanıldığı taşıt araçlarında metal malzemelere alternatif teşkil etmektedir.
  • Kompozit malzemelerin istenildiği gibi şekillendirilebilmesi, ihtiyaç duyulan parça miktarının azaltılmasını ve dolayısıyla montaj sürelerinin kısaltılmasını mümkün kılmaktadır.
Kompozitlerin Otomotiv Sektorundeki Yeri 3
Fiberko

Fiberko firmamız tarafından profesyonel olarak üretilen cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzemelerin birçok sektörde kullanıldığı gibi otomotiv sektöründe de kullanılmaktadır.

Kompozitlerin otomotiv sektöründeki yeri gün geçtikçe daha fazla ilerlemektedir. Kompozit malzemelerin kullanımını ilerleyen ve gelişen teknolojik şartlar ile birlikte ön plana çıkmaktadır.

Neden Fiberko Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

Fiberko firmamız yılların kazandırdığı tecrübe ve deneyimleri geniş kitlelere aktaran üst düzey kompozit firmasıdır.

Alanında başarılı uzman ekipleri müşterilerine kaliteli ve uzun ömürlü hizmet imkanı sunmaktadır.

Daima uzun vadede hizmet imkanı sağlayan firmamızın güvenilir ekipleri sizlere en kısa süre içerisinde erişim sağlayabileceğiniz iletişim imkanı sunmaktadır.

Kompozitlerin Otomotiv Sektorundeki Yeri 4
Kompozitlerin Otomotiv Sektöründeki Yeri

Türkiye’nin her noktasına hizmet sunarak geniş lojistik ağıyla birlikte istek ve taleplerinizi karşılamaktadır.

Cam elyaf takviyeli plastik kompozit malzeme üretiminde geniş kitlelere ulaşan ve her sektöre hizmet veren Fiberko firmamız kompozitlerin otomotiv sektöründeki yeri noktasında da otomotiv sektöründe hizmet imkanı sağlamaktadır.

10 yılı aşkın süredir hizmet veren Fiberko firmamız ile iletişime geçerek taleplerinizi karşılayacak cam elyaf takviyeli plastik kompozit ürünleri istediğiniz adrese sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir